טיפים לשבת חתן – מתחם האוכל

איך עורכים שולחנות לשבת חתן?

בגדול יש לכם שתי אפשרויות לעריכת השולחנות בצורה נכונה. האופציה הראשונה והפחות מועדפת, שולחן לכל משפחה או קבוצה. אנחנו ממליצים בשבתות חתן לבחור דווקא באופציה השנייה שנקראת "שולחנות אבירים" כלומר, לחבר כמה שולחנות ובעצם ליצור שולחן אחד ארוך של 20-30 איש.

יש בזה כמה יתרונות. קודם כל, בשולחנות אבירים נוצרת אווירה שונה, וכך השבת שלכם לא תיראה כמו עוד בר מצוה או עוד חתונה.. התחושה היא יותר משפחתית, יותר קרובה. סוג של שולחן שבת משפחתי ענק.

היתרון הבולט הנוסף, כששרים שירי שבת או שירים לחתן והכלה, כולם שותפים בשירה וכך נוצרת מקהלה מיוחדת ביותר. כאשר כל משפחה לבדה, חוסר שיתוף הפעולה בין השולחנות עלול לגרום לשירה דלילה, חלשה ומשעממת..


טיפים לשבת חתן – מתחם האוכל:

  • פינת שתיה חמה – קפה, נס קפה, תה, וחליטות, סוכר וסוכרזית, (חלב לבוקר) וחלב סויה. לפחות 2 מיחמים, כוסות שתיה חמה וקרה, וכפיות. כדאי להוסיף כמה מגשי עוגות ועוגיות מיוחדות להנאה מושלמת.
  • חיתוך מפות - אם אתם משמשים במפות אלבד חד פעמיות, זכרו לחתוך כמות מספקת לשלש סעודות, בנוסף לשולחנות הבר מתוקים, פינת השתיה ועוד.
  • פינה להדלקת נרות - בפינת האולם, תקדישו פינה מיוחדת להדלקת נרות לכבוד שבת, הכוללת נרות, גפרורים, ותפילת הדלקת נרות. שימו לב לכללי הבטיחות: מקום גבוה, והנרות על מגש מתכת או זכוכית החסינה מאש. כל הנשים ידליקו אך ורק באולם ולא בחדרים.
  • זמני תאורה ומיזוג - לכוון את זמני תאורה והמיזוג מערב שבת.  וכמובן, שהתאורה והמיזוג יימשכו גם לאחר הסעודות, לצורך ניקיון וארגון האולם מחדש לסעודה הבאה.
  • טמפרטורת החדר  - לבדוק את הטמפרטורה במזגנים, ולא להסתמך על בעלי המקום.. יש לשים לב שבדרך כלל לנשים קר יותר מאשר לגברים, וצריך להתחשב בכך.
  • מקומות רזרבה - כאשר עורכים את השולחנות, להוסיף 10-5 מקומות רזרבה. תמיד יהיו תינוקות או ילדים קטנים שלא חושבו בספירה, ולא יהיה להם היכן לשבת. אם יש לכם אפשרות לדאוג לכיסאות אכילה מיוחדים לילדים הקטנים.. ההורים יודו לכם מאוד על כך.
  • טיפים לשבת חתן – פריטים שאסור לשכוח: מיץ ענבים לקידוש. מלח. פותחן בקבוקים, ופותחן לקופסאות שימורים. שקיות אשפה פרודים. סכינים בגדלים שונים. נרות לערב שבת. גפרורים. תפילה להדלקת נרות. מיץ ענבים להבדלה. בשמים ונר להבדלה.

הפקת שבת חתן דורשת תשומת לב להמון פרטים קטנים. יש המון טיפים לשבת חתן, וכמובן שהניסיון של אלפי שבתות בא לידי ביטוי בכל היבט ובכל נקודה. אתם בוודאי רוצים שהאורחים שלכם יהנו ויפרגנו לכם על שבת מוצלחת במיוחד. אם אתם מרגישים שזה גדול עליכם, או שאתם מעדיפים שחברה מקצועית תעשה עבורכם את העבודה, אתם יותר ממוזמנים לשלוח את הפרטים שלכם, ותהנו מחוויית אירוח מושלמת כשגם אתם תהיו מופתעים

נכתב על ידי אסי לוי מפיק ומנהל אירועים מבית קייטרינג יהלום לשמחה מושלמת.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.