קידוש בבית הכנסת לשבת חתן

מלפני מאות שנים נוהגים עם ישראל לחגוג את ה"שבת חתן", המהווה כעין המשך לחגיגת הבר מצוה או החתונה. המשפחה המורחבת והחברים הקרובים יגיעו למקום המיועד וימשיכו לחגוג את השמחה. אם זו שבת שלאחר החתונה, יגיעו שתי המשפחות של שני הצדדים צד החתן וצד הכלה וכמובן חברי החתן וחברות הכלה, בכדי להמשיך לשמוח עם החתן והכלה הטריים.

ביום שבת בבוקר נוהגים ללכת לבית הכנסת עם כל בני המשפחה ולציין את האירוע בבית הכנסת שבו מתפללים בני המשפחה במהלך השנה או בבית הכנסת הגדול והמפואר שבמרכז השכונה.

החתן ובני המשפחה עולים לתורה ומברכים על ספר התורה, כאשר לאחר התפילה כל מתפללי בית הכנסת מוזמנים ל"קידוש", מהם האפשרויות העומדות בפניכם לקידוש מכובד ומכבד?

האופצייה הראשונה לקנות מאוכלים מוכנים כמו מאפים, בורקסים, עוגיות מיוחדות, קוגל, פיצוחים ושתיה מגוונת. כמובן שיש לשים לב לכך שכל המוצרים יהיו כשרים בהשגחה המתאימה למתפללי בית הכנסת.

האופצייה השניה והמועדפת היא לכבד את המתפללים בכיבוד עשיר - הכולל בנוסף לקידוש הבסיסי, טוגנים כמו סיגרים, פסטלים, סלטים מיוחדים, דגים מעושנים, יינות ובירות ועוד.. 

במידה ואתם מזמינים קייטרינג לשבת חתן, תוכלו להוסיף בהזמנה מהקייטרינג, מאכלים מיוחדים המתאימים לקידוש בבית הכנסת, ובכך תחסכו מכם את ההתרוצצות בחנויות השונות.

3 טיפים להיערכות נכונה לשבת חתן

טיפ מס' 1 - להירשם בבית הכנסת המיועד מיד בסגירת התאריך של החתונה או הבר מצווה. קחו בחשבון, שיתכן ויש עוד משפחה שגם להם יש חגיגה בדיוק בשבת זו. כדאי לבקש ממנהל האירועים בבית הכנסת שאתם מעוניינים בבלעדיות בשבת זו, כדי שתוכלו ליהנות מחגיגה מושלמת כמו שאתם רוצים.

טיפ מס' 2 - בין אם מדובר בחתונה או בבר מצווה, עליכם לחשוב ולתכנן המון פרטים חשובים יותר או פחות. מעבר לאירוע החתונה או הבר מצווה שתחול באחד מימות השבוע, יש לכם לדאוג למקומות לינה לאורחים לשבת, לכיבוד העשיר לקידוש בבית הכנסת, ולאולם בו תוכלו לערוך את סעודות השבת בסמיכות למקומות הלינה של אורחיכם, וכמובן לאוכל מפנק לכל האורחים שלכם במהלך כל השבת. כדי  שתוכלו להשתלט על כל האופרצייה הזו, מומלץ להזמין קייטרינג לשבת חתן מ"יהלום", ליהנות מאוכל טעים, מפנק, המוגש בשפע לאורך כל סעודות השבת. וכמובן, תוכלו להזמין שירות מלצרים לשבת חתן שישרתו אתכם במהלך השבת, ואתם תקדישו את זמן האיכות של שבת חתן, להתפנק עם האורחים שלכם ייהנו מאירוח של שבת נפלאה, טעימה ומפנקת.

טיפ מס' 3 - לברר עם הקייטרינג לשבת חתן, ועם שאר נותני השירותים על כמות המנות הנדרשת באמת לשבת חתן שלכם. קורה לא פעם, שבעלי האירוע שוכחים לחשב את הילדים של המוזמנים שגם הם יושבים לסעוד בשולחן השבת, ואז אין מספיק שולחנות וכיסאות באולם, או שאין מספיק מנות ילדים בשבת (וכמובן, שאין אפשרות לדאוג לכך במהלך השבת).

נהוג להזמין קייטרינג לשבת חתן לפי חישוב של רשימת המזומנים + רזרבה של 10% נוספים לרשימת המוזמנים, ואז תוכלו להיות רגועים ובטוחים שכולם ייהנו משבת חתן מושלמת.


נכתב על ידי אסי לוי מפיק ומנהל אירועים מבית קייטרינג יהלום לשמחה מושלמת.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.