אולם אירועים לבר מצוה

בימים אלו, אתם בוודאי מתלבטים כמו הורים רבים, היכן כדאי לערוך את חגיגת בר המצווה של בנכם? אתם עושים בירורים באינטרנט, בלוגים פורומים ומה לא.. חלקנו מתייעצים עם חברים, אולי למישהו יש איזו שהיא עצה מחכימה.. אולי גם שואלים את חתן בר המצווה בעצמו, מה הולך היום? ואיך זה היה נראה אצל החברים..

כשאתם שומעים על מגוון האפשרויות, אתם שוב מתלבטים. ובצדק. כיום האפשרויות בלתי מוגבלות, מחגיגה בחצר הבית ועד לאולמות היוקרתיים ביותר, כל אחד לפי סגנונו, ועומק הכיסים שלו. זה בדיוק המקום שבו אנחנו נכנסים. להציע בפניכם את מודל היתרונות והחסרונות. כך שתוכלו לקבל החלטה מושכלת המתאימה לכם.

ברור שכולנו רוצים לחגוג באולם הכי יוקרתי את האירוע הכי מדובר, שאף אחד מהאורחים לא ישכח עד סוף חייו. האם זה ריאלי? במילה אחת לא. בכמה מילים, תשאלו את עצמכם כמה אירועים אתם זוכרים מלפני שנה. מה שבטוח שהכי יקר הוא לא בהכרח הכי שמח. אז מהם האפשרויות העומדות בפנינו?

האופציה הראשונה והיקרה ביותר - אולם אירועים או גן אירועים קלאסיים

למה כן? השקענו בבן שלנו, פינקנו את האורחים, ובדרך כלל האורחים מכסים לפחות את עלות המנה, כך שבפועל לא הוצאנו כסף ממש מכיסנו על האורחים. 

למה לא? 4 נקודות חשובות לתשומת לבכם:

1 מינימום להזמנה - ברוב האולמות יש להזמין מינימום 200 מנות (באולמות היותר גדולים לפחות 300 מנות) כשלא לכולם יש כל כך הרבה מוזמנים (אלא אם כן בא לכם להזמין את כל מי שנמצא באנשי קשר שלכם..)

2  מחיר יקר - המחיר הממוצע באולמות אירועים נע בין 180 ל250 למנה, לא כולל הוצאות נוספות (אקו"ם, תוספת תשלום על עיצוב, תאורה, מסכים, אלכוהול ועוד)

3  מרחק ממרכזי הערים - ככלל, האולמות ממוקמים הרחק ממרכזי הערים ומשכונות מגורים (כדי למנוע רעש והפרעות לאוכלוסייה), מה שיוצר קושי על דרכי ההגעה, וחזרה מהם בשעות הלילה המאוחרות.

4 בעיות כשרות - אם יש לכם אורחים המקפידים על כשרות למהדרין, וחשוב לכם שגם הם יהיו חלק מהאירוע (ולא להגיש מנות קרב בתבניות חד פעמיות, בסגנון של טיול בטבע..) יש להודיע לאולם מראש שאתם מעוניינים במוצרים בכשרות למהדרין, ולהוסיף משגיח חיצוני מטעם בד"צ שיפקח על הכנת האוכל (בין 1000 ל1500 ₪).

לסיכום: אם יש לכם לפחות 200 אורחים, ומסגרת תקציב של 180 ₪ לפחות למנה (אירוע באולם מתחיל ב30,000 ₪ ללא הוצאות עיצוב, תאורה, מסכים ואלכוהול, אקו"ם ועוד..) תשקלו בחיוב אופציה זו. וכמובן, תצטרכו למצוא פתרונות לנושאי התחבורה והכשרות.

האופציה השנייה לחגיגת בר מצווה - מסעדה בשרית או חלבית

למה כן? תוכלו לחגוג לפי כמות המוזמנים שלכם (למעשה, תהיו מוגבלים רק בגודל המסעדה) במחירים סבירים יותר (80-180 ₪), ובמיקום מצוין (כמו מרכזי הערים)

למה לא?

גודל המסעדות - מסעדות בעיקרן לא נועדו לחגיגות אירועים גדולים, אז תצטרכו לוותר על רחבת הריקודים, ואם חשבתם על כניסה מרהיבה של החתן יתכן שתצטרכו לוותר גם על זה, פשוט כי אין מקום.

התאמה לאירוע – רוב הסיכויים שלא תרצו לחגוג במסעדה חלבית (ב-90% מהאירועים בישראל התפריט הוא בשרי, עדיין!!). וכמובן שלא תרצו לחגוג במסעדות פועלים על סוגיהן השונים, סטיקיות / פלאפל / שווארמה. כך שלא נותרו הרבה מאוד אפשרויות בתחום המסעדות.

אם אתם רוצים לחוות אירוע אמיתי (עם די ג'יי, רחבת ריקודים, שולחנות גדולים ומרווחים, הגשה אישית לשולחנות) ממש כמו באולם אירועים, רק בלי לקחת משכנתא. האופציה השלישית היא בדיוק בשבילכם.

האופציה השלישית והמומלצת ביותר – הזמנת קייטרינג והפקה לבר מצוה

למה כן?

האווירה שלכם - כשאתם מזמינים קייטרינג עם שירות הפקה, אתם יכולים ליצור כל סוג אווירה (יוקרתית, קלילה, מרוקאית ועוד..)

השליטה שלכם - יש לכם גמישות מלאה בסוגי המנות וצורת הגשה, ויש לכם שליטה מוחלטת על כמות המוזמנים, (תמיד תוכלו להוסיף שולחנות רזרבה במהלך האירוע)

משתלם ביותר - מחיר מנה לאירוע בקייטרינג כוול הפקה מתחיל ב-70 ₪ למנה ויכול להגיע עד ל120 ש"ח (תלוי בסוג התפריט שתבחרו). הנה דוגמא לתפריט מומלץ לבר מצוה, כולל הפקה, ב-100 ₪. תוכלו להוזיל או לשדרג, בגמישות מלאה, לפי מה שנראה לכם.

כשרות למהדרין – כשאתם מזמינים מקייטרינג יהלום, כל האורחים שלכם יהנו ממנות משובחות ברמה הגבוהה ביותר, בהגשה אישית לשולחנות, ובכשרות למהדרין (כל המוצרים בד"צ, והבשרים בד"צ יורה דעה של הרב מחפוד) כך אתם מכבדים מוקירים ומעריכים את כל מי שהגיעו במיוחד לחגוג אתכם.

מקום לחגוג בר מצווה 

כשאייטרינג לאירועים יש לכם גמישות מלאה מבחינת מיקום האירוע, לטובת מרכזי ערים או שכונות מגורים (תוכלו לערוך את האירוע בחצר ביתכם, במתנ"ס השכונתי או באולם של בית כנסת הסמוך. המעוניינים באווירה שונה וייחודית יוכלו לערוך את אירוע הבר מצוה במתחם ייעודי ביער, בפארק או בחוף ים, כשחברת ההפקה דואגת עבורכם לשולחנות כיסאות הצללה וכל מה שנדרש. רעיון יצירתי נוסף שהחל לתפוש תאוצה לאחרונה, שימוש בחלל החניה של הבניין, כשיחד מעצבים את המתחם בצורה ייחודית מקורית ומעניינת.. השמים הם הגבול לגמרי..)


יהלום -  קייטרינג יוקרה והפקות אירועים 058-3226-103

הזמנת קייטרינג לבר מצוה, חופש הפעולה שלכם הוא לא מוגבל, והשליטה שלכם על כל מרכיבי האירוע מאפשרת לכם ליצור חוויה ייחודית מעניינת ומרגשת עם כל הקרובים, השכנים, הידידים. אנו ביהלום נשמח לתת לכם מהניסיון הידע והכלים שרכשנו בעשר שנות פעילות ללא הפסקה, תרגישו בנוח לשאול ולהתייעץ. אנחנו כאן בשבילכם תמיד.

נכתב על ידי אסי לוי מפיק ומנהל אירועים מבית קייטרינג יהלום לשמחה מושלמת.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.